Напишіть мені у месенджеріTelegramWhatsAppViberMessengerMailPhone

Дисморфофобія.
Як це бачити тільки недоліки

Дисморфофобія або страх перед недоліками свого тіла — проблема «не на слуху». Але пластичні хірурги бачать її постійно. Спочатку губи, далі — ніс, потім вилиці — обличчя «перекроїли» — проблеми залишаються. Шкіра, зайва вага, розмір грудей та й ніс все ж не такий вузький, а губи — не пухкі. Пошук ідеалу не припиняються навіть після десятка операцій. Адже нав'язлива ідея вже вкорінилась у баченні себе. Здається, тільки 0,7-3% людей на планеті мають дисморфофобію. Проте розлад підступний, він маскується під комплекси або критичне ставлення. Пластика тут безсила, хворобу — так саме хворобу, потрібно лікувати у психолога.
«Як розпізнати дисморфофобію?»
Зацикленість — перше на що варто звернути увагу. Людина не просто прагне змінити зовнішність, а вважає її відразливою. Бажання виправити «дефект» стає ціллю життя й щоденна рутина підвладна тільки цьому. Поведінка, побутові звички, думки починають обертатися довкола. Недолік може існує лише в голові, проте він у фокусі постійно. Тобто стається «застрявання», з якого самостійно вибратися не вдається.

ВООЗ вже визнала дисморфофобію хворобою, тож: «Не накручуй», «Що ти починаєш» — не допоможе. Тільки но помітите ці симптоми відразу зверніться до психіатра чи психолога:

  • відмова дивитися у дзеркало або фотографуватися;
  • навпаки бажання постійно дивитися в дзеркало, розглядати уявний недолік;
  • зловживання їжею, алкоголем, таблетками;
  • суїцидальні наміри;
  • відмова від соціального життя, замикання в собі;
  • фанатичне захоплення дієтами, вправами, пластичними операціями чи іншими способами виправити «ваду».
«Хто у групі ризику?»
Передусім підлітки. Вони починають усвідомлювати себе, шукають відповідь на запитання «Який я?». Тому саме зовнішність стає основою для сприйняття поряд з іншими людьми.

Також у групі ризику ті, для кого краса дорівнює кар'єрі. Еталони заганяють у постійний стрес і тривожність не так за сам вигляд, як за майбутнє без роботи.
«Що провокує розлад?»
Дисморфофобія не з'являється нізвідки, у поєднанні зовнішніх та внутрішніх обставин хвороба розвивається стрімко. Розрекламована шаблонна краса — основний зовнішній фактор, а внутрішній — нав'язлива ідея знайти недолік і змінити його.
«Де межа між комплексом і дисморфофобією?»
Цю грань зрозуміти легко. Якщо людина виправила свою особливість і залишилася задоволена зовнішністю, отож, тут переважає критичне ставлення. Але якщо після зникнення одного недоліку з'являється інший і так по колу — дзвіночок дисморфобії пролунав.
«Як бути пластичному хірургу, якщо у пацієнта ця хвороба?»
У кінець залишив найцікавіше. Що ж я роблю у подібних ситуаціях. Безперечно відмовляю в операції. Й виключно після психотерапії відновлюю план покращень. Вигоди тут ні в якому разі не може бути, адже мова йде про психічне здоров'я.

Отож, ми розібрались з тим, що ж таке дисморфофобія й чому пластичні операції безсилі, навіть якщо «дефект» виправити.
А наостанок скажу, краса — у першу чергу це здоров'я, без нього жодні перевтілення не допоможуть.
Спеціаліст з естетичної та реконструктивної хірургії, магістр медицини, дійсний член Української асоціації естетичних пластичних хірургів, практикуючий лікар клініки Angelholm.

Досвід роботи пластичним хірургом становить більше 7 років. За цей час лікар здійснив більше 1000 успішних операцій різного рівня складності, у тому числі високоточні втручання та комплексні операції з покращення зовнішньості.
Замовте зворотній дзвінок. Для цього заповніть поля контактних даних та натисніть кнопку "відправити". Звернення повністю конфіденційне.
БАЖАЄТЕ ЗАПИТАТИ DR VRUBLIVSKYI?
ВІДГУКИ
ГАЛЕРЕЯ
ПОСЛУГИ
БЛОГ
ПРО ЛІКАРЯ
FAQ
АКТУАЛЬНЕ
ПАРТНЕРСЬКА
ПРОГРАМА
+38 050 990 11 44

м.Чернівці
Copyright © 2020 Т. Врублівський
marketing by EZEM.agency